W jaki sposób wybrać nowoczesne firany?

Firany nowoczesne potrafią upiększyć oraz podkreślić charakter każdego pokoju. Jeżeli jesteś na topie, a świat mody nie ma żadnych tajemnic, to nowoczesne firanki są idealne dla ciebie. Jeśli nasz dom wygląda jak wyjęty prosto z katalogu, o aranżacji wnętrz to firanek nowoczesnych nie może w nim zabraknąć. 

Długie czy krótkie firany?

Do najpopularniejszych modeli firanek należy zaliczyć te, które sięgają do samego parapetu oraz te sięgające za nad nim. Ogromnym zainteresowaniem potrafią cieszyć się również firany o nieregularnej długości, mające przykładowo długie boki oraz krótszy środek. Z kolei rzadziej sięgamy po krótkie firany sięgające tylko do połowy okna. Firany balkonowe idealnie nadadzą się do nowoczesnych salonów z bardzo dużymi oknami, a także do salonu w bloku. 

W jaki sposób wybrać firany nowoczesne na łóżko?

Modne, nowoczesne firany to świetne rozwiązanie dla każdego amatora wszechobecne panującego trendu aranżacji wnętrz. Przed dokonaniem wyboru firanek należy dokładnie zastanowić się, gdzie one zawisną, czy powiesimy je w pokoju, salonie, kuchni, czy też w innym dowolnym pomieszczeniu. Jest to oczywisty fakt determinujący wybór tego określonego wzoru. Przykładowo bogato zdobione, niezwykle grube oraz długie firany nie sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach lub w kawalerce, ponieważ mogą je przytłoczyć. Sprawią również, że będzie wydawać się bardzo ciemne. Tego typu zasłonki nie sprawdzą się również w kuchni, również takiej o sporych rozmiarach. W takim przypadku warto sięgnąć po zasłonki. Długi zasłony są niepraktyczne, dlatego w takich przypadkach należy postawiona zwiewne, gładkie i niezwykle krótkie firany, które rozjaśnią nam pomieszczenie i powiększą je optycznie. 

Proste nowoczesne firany

Osoby, które uwielbiają nowoczesne trendy, można polecić proste, szyte na miarę nowoczesne firany. Jeżeli chcemy podkreślić wystrój naszego pomieszczenia, należy sięgnąć po firanę o nietypowym kształcie. Dla osób będących na topie można polecić firany uszyte z nietypowego materiału o ekstrawaganckim wzornictwie. Firany nowoczesne wykonane są z najwyższej jakości materiałów takich jak poliester lub mieszanka bawełny z poliestrem. Taki typ firanek pasuje niemal do każdego wnętrza. Nie można zapominać o dodatkach jak kokardki, spinki, łańcuszki oraz bransoletki i klamerki. Jeżeli chcemy być nowocześni, musimy być również odważni i nie bać się połączyć ze sobą różnych tworzyw i wzorów. Jeżeli zdecydujemy się wybrać firany nowoczesne, nie możemy zapomnieć o zasłonach stanowiących dla nich tło.