Firany nowoczesne w Twoim domu – dlaczego warto je mieć?

Urządzasz swój nowo wybudowany dom i zastanawiasz się, jakie modne firany wybrać do salonu? A może robisz remont sypialni lub pokoju dziecka i szukasz inspiracji na temat dekoracji okiennych? Jeśli chcesz zaaranżować swoje wnętrza zgodnie z obecnymi trendami, poniżej przedstawiamy najmodniejsze osłony okienne w tym sezonie – firany nowoczesne na łóżko.

Firany nowoczesne – jak wyglądają?

Obecnie najpopularniejszym i pożądanym modelem tekstyliów okiennych są firany nowoczesne. Firany te wykonane są z delikatnych materiałów, takich jak tiul czy woal. Tkaniny te charakteryzują się lekkością i zwiewnością, a ich prosty krój wpasowuje się w obecne trendy. Wciąż najbardziej topowym kolorem osłon okiennych jest kolor biały, który doskonale pasuje do niemal każdego pomieszczenia. W modzie są zarówno gładkie firany bez żadnych dodatków, jak i te w delikatne wzory. Współcześnie odchodzi się od ciężkich i bardzo wzorzystych firan, które nie pasują do dzisiejszych minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz. Delikatne, zwiewne i długie firany będą więc znakomitym wyborem na dekoracje okienne w Twoim domu.

Firany w domu – dlaczego warto?

W dzisiejszych czasach można zauważyć, że nie każdy posiada w domu firany, co jeszcze dwadzieścia lat temu było nie do pomyślenia. Kiedyś była to pozycja obowiązkowa w każdym polskim domu. Obecnie młodsze pokolenie rezygnuje z tych osłon okiennych, nie zdając sobie sprawy z ilości zalet, jakie posiadają. Poniżej kilka powodów, dla których warto udekorować swoje okna firanami:

– dzięki firanom wnętrze staje się bardziej przytulne, ciepłe, przyjemne i przyjazne nie tylko dla domowników, ale i dla odwiedzających gości,

– firany są idealnym elementem wystroju wnętrz i doskonałym uzupełnieniem każdej aranżacji,

– firany powodują, że mieszkanie nie wydaje się puste i surowe, lecz wypełnione domownikami,

– firany zwiększają poczucie prywatności, gdyż osoby z zewnątrz nie widzą co się dzieje w naszym domu, a my czujemy się swobodniej,

– firany możemy dopasować do każdego wnętrza naszego domu: salonu, sypialni, pokoju dziecka czy gabinetu, zyskując piękną dekorację.

Firany są doskonałym rozwiązaniem na ubogacenie i udekorowanie domowych wnętrz. Firany nowoczesne będą więc świetnym wyborem na dopełnienie wystroju naszego domu czy mieszkania. W zależności od rozmiaru okien, rodzaju pomieszczenia czy naszych osobistych preferencji, możemy wybrać odpowiedni dla siebie model osłon, który będzie spójny z obecnymi trendami i który będzie cieszył nasze oko każdego dnia.